A Google a napokban több újdonságot bevezetett. Egyrészt hosszabbak lettek a kivonatok, amit az egyes oldalakból mutat, másrészt a keresési oldalak alján a kereséshez kapcsolódó kifejezéseket ajánl, amelyekkel pontosíthatjuk a keresésünket. Talán elsőre nem mindenkinek világos, de érdekes kérdéseket hoz újra felszínre.
A Google a kezdetekben valahogy úgy fogalmazta meg a működési elvét, hogy a céljuk az, hogy a látogatóik a lehető legkevesebb időt töltsék el náluk. Vagyis minél hamarabb találják meg azt, amit keresnek, és aztán rögtön menjenek is el oda. A keresők evolúciójában azonban egyre világosabban látszik egy irány, miszerint szeretnének egyre inkább közvetlenül választ adni a felhasználók kérdéseire.
Egyre több olyan keresés van, amikor már nem is szükséges egyetlen lapra sem elmenni, hiszen a rövid szövegben ott látható a válasz. Próbáld ki például a "Mikor született Mátyás király keresést". A Google 2. találat a Wikipediából egyből mutatja a választ: 1443. február 23-án.
Nyilván a folyamat nem megállítható, és a keresőket használók számára sokszor kényelmesebb is, de a kezdeti cél sérülni látszik. A tartalom előállítók számára a kereső ma az egyik legjobb barát, hiszen jelentős forgalom érkezik tőlük. A kapcsolatban azonban mára már ellenérdekek is megjelentek.