HTML

Precognox

 precognox-logo-cmyk-620.jpg

A blog készítői a Precognox Kft. keretein belül fejlesztenek intelligens, nyelvészeti alapokra épülő keresési, szövegbányászati, big data és gépi tanulás alapú megoldásokat.

Az alábbi keresődoboz segítségével a Precognox által kezelt blogok tartalmában tudsz keresni. A kifejezés megadása után a Keresés gombra kattintva megjelenik vállalati keresőmegoldásunk, ahol további összetett keresések indíthatóak. A találatokra kattintva pedig elérhetőek az eredeti blogbejegyzések.

Ha a blogon olvasható tartalmak kapcsán, vagy témáink alapján úgy gondolod megoldással tudunk szolgálni szöveganalitikai problémádra, lépj velünk kapcsolatba a keresovilag@precognox.com címen.

Precognox Blogkereső

Document

opendata.hu

opendatahu45.jpg

Az opendata.hu egy ingyenes és nyilvános magyar adatkatalógus. Az oldalt önkéntesek és civil szervezetek hozták létre azzal a céllal, hogy megteremtsék az első magyar nyílt adatokat, adatbázisokat gyűjtő weblapot. Az oldalra szabadon feltölthetőek, rendszerezhetőek szerzői jogvédelem alatt nem álló, nyilvános, illetve közérdekű adatok.

Facebook oldaldoboz

Blog figyelése (RSS)

 Add hozzá az RSS olvasódhoz

Ha levélben szeretnél értesülni az új cikkekről:

Star Wars text mining

visualizing_star_wars_movie_scripts_precognox.jpgA long time ago, in a galaxy far, far away data analysts were talking about the upcoming new Star Wars movie. One of them has never seen any eposide of the two trilogies before, so they decided to make the movie more accessible to this poor fellow. See more...

Főbb témák

adat (8) adatbányászat (11) adatelemzés (9) adatok (13) adatújságírás (16) adatvizualizáció (19) AI (19) alternatív (6) alternatív keresőfelület (28) analitika (6) beszédtechnológia (13) big data (55) bing (14) blogkereső (6) CEU (6) clustering (6) conTEXT (8) dashboard (6) data science (9) deep learning (18) egészség (7) egészség kereső (7) előadás (7) emócióelemzés (35) Facebook (9) facebook (8) gépi tanulás (18) Google (33) google (59) gyűlöletbeszéd (7) hackathon (10) hálózatelemzés (14) intelligens keresés (6) internetes keresés (35) internet hungary (6) képfeldolgozás (8) képkereső (8) keresés (87) kereséselmélet (8) keresési felület (6) keresés jövője (57) keresés problémái (41) keresők összehasonlítása (9) keresőmotor (16) keresőoptimalizálás (8) kereső szándéka (11) kereső tanfolyam (9) kereső teszt (15) kognitív nyelvészet (12) konferencia (46) könyvajánló (25) korpusznyelvészet (14) közösségi keresés (8) közösségi média (8) különleges keresők (7) kutatás (9) lda (10) LDA (10) live (13) machine learning (9) magyar kereső (9) marketing (8) meetup (41) mesterséges intelligencia (19) metafora (7) mobil (37) mobil keresés (17) Neticle (9) NLP (8) NLP meetup (17) Nuance (9) nyelv (7) nyelvészet (32) nyelvtechnológia (76) open data (12) open knowledge (7) orosz (6) Pennebaker (6) politikai blogok (22) Precognox (65) Precognox Labs (14) Python (14) R (19) spam (6) statisztika (12) számítógépes nyelvészet (9) szemantikus keresés (19) szemantikus kereső (9) szentimentelemzés (37) szöveganalitika (7) szövegbányászat (22) társadalomtudomány (7) tartalomelemzés (56) tartalomjegyzék (6) tematikus kereső (20) topik modellek (6) twitter (15) Twitter (18) vállalati kereső (7) vertikális kereső (9) vizualizáció (13) yahoo (27) Címkefelhő

A blog tartalmai CC licenc alá tartoznak

Creative Commons License
Kereső Világ by Precognox Kft. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Based on a work at http://kereses.blog.hu/.
Permissions beyond the scope of this license may be available at http://precognox.com/.

A Kereső Világ blogon közölt tartalmak a Precognox Kft. tulajdonát képezik. A tartalom újraközléséhez, amennyiben nem kereskedelmi céllal történik, külön engedély nem szükséges, ha linkeled az eredeti tartalmat és feltünteted a tulajdonos nevét is (valahogy így: Ez az írás a Precognox Kft. Kereső Világ blogján jelent meg). Minden más esetben fordulj hozzánk, a zoltan.varju(kukac)precognox.com címre írt levéllel.

Creative Commons License

Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd!

 

Keresés mobilon

2007.10.06. 08:28 Szerző: Kereso75 Címkék: keresési felület mobil keresés

Bevallom férfiasan kerülgettem a témát, mert én magam életemben talán ha kétszer interneteztem mobilon, a keresést pedig talán egyszer sem próbáltam. Lehet, megszoktam a nagy képernyőket és az egyszerű egeres navigációt, mindenesetre a mobil nem nagyon vonz, mint keresési platform. Ettől függetlenül természetesen nem elhanyagolható a terület, amiről persze a későbbiekben is írni szeretnék. Bevezetésképpen most csak egy felmérés tanulságait szeretném megosztani, amit az iCrossing készített Amerikában, és még a nyár végén publikált (rákerestem, és ha minden igaz nálunk még nem írt róla senki). Természetesen nálunk valószínűleg még nem itt tartunk, de pontosan ezért hasznos, mert lehetséges, hogy jól jelzi a várható folyamatokat.

Főbb megállapítások:

  • a mobilt használók 30 százaléka használja internetezésre is a mobilját. Ezek 50%-a hetente többször is internetezik a mobilja segítségével
  • az egyik leggyakoribb tevékenység (75%) pontosan a keresés, melynek során a megszokott keresőjüket használják, nem a mobilszolgálatójuk által adott keresőfelületet
  • leggyakrabban keresett információk: térkép/útvonalkeresés, időjárási és helyi/üzleti információk
  • fontos, hogy külön mobilra optimalizált oldalak készüljenek. A mobilinternetezők által látogatott oldalak 84 százalékának van mobilverziója.

Tanulságok keresési szempontból

Elég világosan látszik, hogy milyen jellegű keresőszolgáltatásokat érdemes az első körben mobilon is könnyen elérhetővé tenni. Nem szabad ugyanakkor elfelejtkezni a megszokottól eltérő felhasználói felület tervezési szempontokról.

Kapcsolódó cikk: Vizuális keresés mobiltelefonnal
Hogy áll a mobilkeresés Magyarországon? Bevallom a területen kezdő vagyok, szívesen helyet adnék egy cikknek egy hozzáértőtől.

A Kereső Világ a Precognox Precognox szakmai blogja A Precognox intelligens, nyelvészeti alapokra építő keresési, szövegbányászati és big data megoldások fejlesztője.

1 komment • Kövess Facebookon • Iratkozz fel értesítőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kereses.blog.hu/api/trackback/id/tr99187885

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Longhand · http://longhand.hu 2007.10.07. 00:53:33

Bocs Endre, hogy magamtól idézek, de van egy eltervezett felhasználási módja a mobiltelefon készülékek keresőben való egyéni alkalmazásának,
írtam erről egy cikket egy Google szabadalom alapján:
optimalizalas.info/google-cikkek/vizualis-kereses-mobiltelefonnal.php

Egyébiránt szerintem biztos, hogy az elkövetkezendő 1-2 évben jelentősen növekedni fog a mobiltelefonon internetező felhasználók száma, mind a wi-fi elérések folyamatos terjedésével, mind amiatt, hogy szerintem, a közeljövőben kiadott telefonok jelentős része rendelkezik majd wireless internet hardverrel.
süti beállítások módosítása