Alan Turing ma már nem csak a számítástudomány, de az adattudomány atyja is egyben, hiszen az első fizikai formában is megvalósult számítógépek a német Engima kódok feltörésére lettek megalkotva. Turingon kívül természetesen még sok ezer ember dolgozott a rejtjelek megfejtésén, Sinclair McKay könyve, A Bletchley Park titkos élete, minden technikai részletet mellőzve mutatja be Bletchley Park, a kódfejtők központjának történetét és mindennapjait.
Mindenki ámuldozik a Google, vagy hogy hazai példát mondjunk a Prezi laza hangulatú irodáin. A kötetből azonban kiderül, hogy ha összeeresztünk több ezer okos embert, adunk nekik egy komoly feladatot (a szabad világ megmentése egész nagy dolognak hangzik), akkor nem tehetünk mást, mint hagyjuk őket dolgozni. Nagyon úgy tűnik, hogy Bletchley Parkban fittyet hánytak a katonai szabályzatokra, de mégis a work hard, play hard elvet érvényesítették. A veteránok mind úgy emlékeznek vissza a háborús évekre, mint ha a legjobb magániskolába kerültek volna, ahol komoly tudósokkal dolgoztak le egy műszakot, majd belevetették magukat a különféle klubok életébe (tánc, kórus, zenekar, stb). Persze a kemény munka mellett volt intrika, szerelem és a politika is beleszólt az életükbe.
McKay nagyon élvezetes stílusban mutatja be a park történetét és állít emléket az ott dolgozóknak. Persze senki ne várjon mély magyarázatokat! A kötet nem megy bele technikai részletekbe és a háborús eseményekkel is csak annyira foglalkozik, amennyire azok befolyásolták a park életét. Szóval igazi könnyed ismeretterjesztésre készüljön fel, aki elolvassa a könyvet! Nyárra a legjobb választás minden geek számára!